Preskočiť na obsah

Premiéra filmu „Hohenlohe Knieža Tatier“

Zverejnené 14.6.2023.

Slávnostná premiéra filmu „Hohenlohe Knieža Tatier“ – nezabudnuteľná udalosť plná histórie a emocionálnych momentov!

Dňa 9. júna 2023 sa v našej nádhernej obci konala jedinečná akcia, a to slávnostná premiéra filmu „Hohenlohe Knieža Tatier“. Táto výnimočná udalosť sa začala v malebnom prostredí Poľovníckeho zámku kniežaťa, kde sa stretli nadšenci filmu, kultúry a histórie. Akcia pokračovala  v kostole Sv. Anny, kde sme si pripomenuli bohatú históriu našej obce. V tomto nádhernom kostolíku sme mali príležitosť vidieť časovú schránku, ktorú založil samotný knieža Hohenlohe v roku 1903. Tento historický artefakt nám pripomína naše korene a dedičstvo, ktoré si nesmierne vážime. S veľkou hrdosťou sme pristúpili k slávnostnému podpisu pamätnej listiny, ktorá sa následne uloží do časovej schránky spolu s dokumentmi našej doby. Tento akt symbolizuje spojenie minulosti, prítomnosti a budúcnosti našej obce. V atmosfére očakávania sme sa presunuli do hotela Montfort. V priestoroch hotela sme sa stretli s filmovými tvorcami, hercami a vzácnymi hosťami, ktorí stáli za vznikom tohto jedinečného filmového diela. Snímka nám vo vernom prevedení odovzdala bohatú históriu a krásy nášho regiónu. Privítali sme významných hostí, medzi ktorými nechýbali prezident Ivan Gašparovič, poslanec Milan Krajniak, zástupcovia Prešovského samosprávneho kraja, starostovia a primátori tatranských a podtatranských obcí, zástupcovia cirkevnej obce a i. Premiéra filmu bola pre všetkých prítomných zážitkom, ktorý sa navždy zapíše do našich spomienok. Sme hrdí, že náš film bude prezentovaný nielen tu u nás, ale aj na rôznych filmových festivaloch  a snáď sa dočkáme aj pokračovania tohto zaujímavého diela.

Miroslav Michaľák, starosta obce